Poprvé a naposledy? Ani náhodou!

Na hřiště v Kácově jsem se chystal už nějaký pátek, ale zahrát si na něm se mi podařilo až minulý týden a rovnou na turnaji.
Hřiště nabízí 27 jamek a každá ze tří devítek je naprostý unikát a nedají se mezi sebou srovnávat. Na turnaji se hrála kombinace devítek Forest + River. Zbývající devítka Meadows mi byla prozatím utajena 🙂
Jak popsat devítku Forest? Jamky obklopené místními lesy jsou velmi hezky zakomponované a tvarované. Na několika z nich je green skryt za horizontem nebo za stromy a hra se tak stává napínavější a je potřeba u každé rány popřemýšlet. Greeny jsou zajímavě modelované a členité. Když jsou v nejlepší kondici, tak zastavit na nich míč po dopadu může být oříšek. My je měli docela “chlupaté”.
Až do jamky 5 se jedná o kombinaci golfu a vysokohorské turistiky. Kopec, kopec, pak rovinka s vysílačem, kde si už myslíte, že jste dosáhli nejvyššího bodu, ale omyl. Zase kopec až ke greenu 5. jamky. Opravdu vřele doporučuji buggy. Pak už jen sestupujete. Cestou narazíte na jamku roku 2018, která slabším povahám pocuchá nervy. Nemám rád hloubky a zde se zhmotnili všechny mé fóbie. Dál už je to jen procházka ke klubovně a následně k odpališti 1. jamky devítky River.
Devítka River je naprostý opak. Rovinka střídá rovinku, ale zatímco Forest hrozil kopci nebo bunkery, tady je to voda. A tím myslím hoodně vody. Od druhé jamky až po šestku. Prakticky všude kam se podíváte, je nějaké jezírko, potok nebo rovnou Sázava. Jamky a greeny stejně jako v “lese”. Netřeba se rozepisovat více.
Na mě jako prvohráče se hřiště tvářilo dost obtížně, ale …. věřím, že po další návštěvě to nebude tak horké.
Klubovna nabízí vše, co si dovedete představit. Hotel, restaurace i Proshop s oblečením a doplňky. Personál ochotný. Měli jsme trochu problémy s účtem, ale to bylo spíše selhání jednotlivce.
Resumé: Nové, velice pěkné hřiště, kde si každý najde to svoje. Určitě doporučuji.