Golf Club Poděbrady
Golf Club Poděbrady
Golf Club Poděbrady
Golf Club Poděbrady
Golf Club Poděbrady
Golf Club Poděbrady
Golf Club Poděbrady
Golf Club Poděbrady
Golf Club Poděbrady
Golf Club Poděbrady
Golf Club Poděbrady
Golf Club Poděbrady
Golf Club Poděbrady
Golf Club Poděbrady
Golf Club Poděbrady
Golf Club Poděbrady
Golf Club Poděbrady
Golf Club Poděbrady
Golf Club Poděbrady
Golf Club Poděbrady
Golf Club Poděbrady

Golf Club Poděbrady

Popis

Golf Club Poděbrady – Osmnáctijamkové mistrovské golfové hřiště uprostřed lužního lesa v těsné blízkosti řeky Labe nabízí v Česku unikátní golfové prostředí. Nějaké převýšení u nás budete hledat marně, jde o typické parkové hřiště, které bylo založeno již v roce 1961.

Vzrostlé stromy a především množství vodních překážek dokonale prověří přesnost Vaší golfové hry. To vše v těsné blízkosti atraktivního lázeňského města Poděbrady, které nabízí další vyžití pro návštěvníky všech věkových skupin. Poděbradské golfové hřiště je často vyhledáváno jak méně zkušenými, tak náročnými hráči.

VZNIK PODĚBRADSKÉHO GOLFU

Golfový oddíl při TJ Slovan Poděbrady byl založen počátkem května 1961. Za předsednictví Jana Šperla ml. se činnost oddílu zprvu zaměřovala na propagaci golfového sportu a na vybudování členské základny. První golfová soutěž byla uspořádána na prozatímně upravené části hřiště 24. dubna 1963. Mohla to být pouze soutěž o nejdelší drajv a zvítězil v ní hráč Tatranu Praha Mirek Vostárek výkonem 205,6 m.

Vlastní golfová sezóna byla zahájena v červnu 1966, kdy se soutěže v přihrávkách, drajvech a připojené střelbě na asfaltové holuby zúčastnili hráči z Prahy, představitelé města, ministerstva zahraničí a členové diplomatického sboru z Prahy. V roce 1993 došlo k osamostatnění oddílu, který pod názvem Golf Club Poděbrady převzal též do správy poděbradské golfové hřiště. Ale zpět na začátek. Poděbrady přitahovaly golfové prospektory již od druhé poloviny třicátých let.

Svými minerálními prameny a léčebnými ústavy se staly v oněch dobách vyhledávaným lázeňským městem. Přestože golfové vize třicátých let neměly daleko ke skutečnému projektu, čekalo hřiště na své zrození ještě tři desetiletí. Jako každé golfové hřiště, tedy i poděbradské, mělo svého objevitele. Mužem, který v roce 1960 objevil prostory pro nové hřiště , byl Dr. PhMr. Karel Havelka. Jednání o výstavbě golfového hřiště byla zahájena v dubnu 1961. Již při prvních jednáních byl stanoven požadavek na vybudování reprezentativního golfového hřiště se soutěžními parametry při maximálním zachování rázu okolní krajiny. Po realizaci záměru byl poskytnut prostor ve výměře přibližně 100 ha.

Dobrou spoluprací mezi prof. Ing. Dr. B. Wagnerem, Csc. (ochrana a modelování přírody) a Dr.PhMr. Karlem Havelkou (sportovně technický aspekt) byla nejprve vypracována studie a později projekt hřiště s 18-ti jamkami o celkové délce 7 220 m. Práce na samotném hřišti byly zahájeny dne 6. května 1962. V průběhu stavby byly postupně zapojovány jamky do hry návazně za sebou, až r. 1969 byl dosažen okruh šesti jamek, které se daly plynule přehrát.

V roce 1970 byly tyto jamky znormovány komisí sekce golfu. V roce 1974 byla dokončena celá hrací devítka. Údržba i další výstavba tehdy přešla z TS města Poděbrad na golfový oddíl. Vzhledem k omezeným možnostem oddílu bylo rozhodnuto se zaměřit na trvalé zkvalitňování a dokončení 9-ti jamkového hřiště. V roce 1993 došlo k osamostatnění oddílu, který pod názvem Golf Club Poděbrady převzal též do správy poděbradské golfové hřiště. Na pokračování výstavby dalších jamek si poděbradští museli počkat až do roku 1995, kdy byly zahájeny práce na výstavbě dalších devíti jamek.

SOUČASTNOST

V roce 2000 bylo dokončeno 18ti jamkové golfové hřiště, driving reange, putting, chipping a zároveň bylo zázemí klubu přesunuto od břehu Labe do části areálu Českých radiokomunikací, který umožňoval další rozvoj zázemí pro golfové i jiné aktivity. Byl vybudován dvoupodlažní indoor s 8 odpališti a kompletní zázemí se šatnami a toaletami, celoroční úschovna golfového vybavení.

Počátkem roku 2003 byl dokončen kompletní závlahový systém a v současné době hřiště poskytuje nadprůměrné podmínky pro hru. V září 2003 bylo hřiště přenormováno na par 72. Ve stejném roce si klub pronajal celý areál. Výstavba hlavní budovy, která je architektonickým skvostem, byla zahájena roku 1922 podle projektu pražského architekta B. Kozáka.

Použitý rondokubistický styl, neboli obloučkový sloh, je ryze český styl, kde ostré hrany jehlanu jsou vystřídány koulí, válcem a půlválcem. Jedná se o směr vzniklý ve 20. letech minulého století. Prostorná vstupní hala je zdobena malebným kazetovým stropem. Do dnešních dnů se dochovalo jen málo podobných staveb. V roce 2005 klub objekt kulturní památky spolu s dalšími nemovitostmi a řadou pozemků, na kterých se nachází golfové hřiště, odkoupil do svého vlastnictví.

Kvě 08, 2020
9.6
10
Vynikající!

GC Poděbrady

Výborné parkové hřiště plné obtížných překážek a překrásné polabské přírody. Levné FEE a nádherné fairwaye i vynikající greeny. Vřele všem doporučuji!

Zobrazit více Zobrazit méně
1 To se mi líbí 0 Sdílení
Čvn 22, 2019
8.2
10
Velmi dobré!

Golf Club Poděbrady

Odpoledních 9 jamek bylo fajn. Je třeba více prosekat.

Zobrazit více Zobrazit méně
0 To se mi líbí 0 Sdílení
Dub 28, 2019
5.8
10
Nic moc

Zřejmě špatný den?

Na tomto hřišti jsem si asi nezvolil dobrý den ke hře. Po dlouhé cestě kdy jsem se nějakým záhadným způsobem dle mé navigace dostal na klubovnu, projíždějíc autem mezi odpališti, lesem a hřištěm, na mne vybafla slečna, která zřejmě neměla dobrý den také. Klub vypadající jako z doby ranně komunistické skoro nezklamal. Po vstupu na hřiště se přidalo dusno, komáři, kvalita hřiště byla tak 5 z 10 a zcela nepromyšlené a neudžované stormy s větvemi. Neříkám že to bylo nejhorší .... zkrátka špatný den, abych někomu neukřivdil. Závěrem - doporučuji svačinu sebou a hlavně pojízdnou sprchu neboť ta komunistická neteče a sotva se do ní člověk vleze.

Zobrazit více Zobrazit méně
0 To se mi líbí 0 Sdílení
Dub 25, 2019
7.8
10
Dobré

Co mají společného Poděbrady a Augusta?

Golfové hřiště Poděbrady. Co napsat? Krásné parkové hřiště, kde se dá v létě ukrýt před sluncem a ještě k tomu si pěkně zahrát golf. Jamky se klikatí skrz vzrostlý park, kde stromy poskytnou stín, ale zároveň i spousty "legrace" při vymýšlení další rány, která by se dokázala vyhnout jejich větvím, pokud si nedáte dostatečný pozor a dostanete se do jejich blízkosti.
Pozornost si určitě zaslouží i poděbradský "Amen Corner" v podobě jamek 12, 13 a 14, které prověří přesnost a nervy každého golfisty a stejně jako ten v Augustě rozhodne o celkovém výsledku hry a případném umístění.
Hřiště bývá vždy v pěkném stavu, ale bohužel loňské teploty a sucha si na něm vybrali svou daň a hřiště tím hodně utrpělo. Dále se nedaří úplně udržovat kvalitu greenu na 13. jamce, protože je obklopen lesy a nemá tolik světla, kolik by potřeboval a zasloužil si.
Golfová recepce a restaurace se nachází v památkové chráněné budově. Restaurace nabízí cenově dostupná jídla.
Nechybí zde samozřejmě nic, co správný golfista potřebuje k rozehrání.
Hřiště je celkově velmi pěkné a rád si sem vždy zajedu zahrát.

Zobrazit více Zobrazit méně
0 To se mi líbí 0 Sdílení
Dub 15, 2019
7.2
10
Dobré

Kvalita hřiště v roce 2018

Bohužel při mé návštěvě kvalita hriště nic moc :/. Snad to bude příště lepší :) Jinak krásné hřiště zasazené v nádherné přírodě.

Zobrazit více Zobrazit méně
0 To se mi líbí 0 Sdílení

Reklama

Autorizace záznamu

Je tento zápis Váš?

Tento záznam přidal některý z našich uživatelů, jelikož toto místo nebo Vás v minulosti navštívil. Pokud jste jeho vlastník nebo provozovatel, můžete záznam autorizovat. Následně na Vás bude převedena plná správa záznamu, včetně jeho možných úprav.

Dnes Zavřeno UTC+2

06:00 - 16:00
 • Pondělí
  06:00 - 16:00
 • Úterý
  06:00 - 16:00
 • Středa
  06:00 - 16:00
 • Čtvrtek
  06:00 - 16:00
 • Pátek
  06:00 - 16:00
 • Sobota
  06:00 - 16:00
 • Neděle
  06:00 - 16:00

Cenové rozmezí

Green Fee
590
990

Statistiky

1215 Zobrazení
5 Hodnocení
11 Oblíbených
3 Sdílení

Kategorie

Mapa

Nakupujte golfové vybavení NEJLEVNĚJI!